Schaub-Lorenz Amigo Automatik HL

Mérete: 270 x 190 x 105 mm, 2,5 kg

Egyéb:

Model: HL 12114175

A Schaub-Lorenz márkanév egy ikonikus márkanév, 1880 óta létezik, és a mai napig világszerte képviseletei vannak számos termék-kategóriában. Így a háztartási elektronika, a távközlés, a háztartási cikkek területén. Sok szép luxus kivitelű asztali rádiót is gyártott. Néhány rádiókészüléket nálunk is forgalmazott a Ramovill. A termékek árfekvése magas volt, így csak a kínálat bővítéseként kerülhetett forgalomba.

Az Amigo Automatik HL modell 10 germánium tranzisztorral és 7 diódával működő "fadobozos" táskarádió, ferrit- és teleszkópantennával, hosszú, közép és az URH sávokon. AM-en 7, FM-en 10 hangolt köre van. Hálózatról vagy 6 db 1,5 V-os baby elemről üzemel. Hallgató és külső hangszóró, valamint magnetofon és lemezjátszó csatlakozóval is rendelkezik. A rádióhoz gyártottak egy hordozható lemezjátszót is a Tourophon R-Player-t. A hullámváltója és a többi kezelő gombjai elől, egy sorban helyezkednek el. Áttekinthető szép szerelésű készülék. Talán a keményfa dobozának tulajdonítható, hogy rendkívül kellemes hangzása van a rádiónak.

A rádió megkimélt állapotban került a hozzám. Az ilyenkor szokásos alapvető felületkezelési munkák végzése során tapasztaltam, hogy a rádió szinte sértetlen, a rádió dobozán nincsenek karcolások, a forgató gombok szépek lettek, a rádió elkezdett "ragyogni". A belső tisztogatás után a skálán sem láttam sérülést, WD40 és egy kis kontakt spray alkalmazása után a hálózati feszültségre kapcsolva a készülék megszólalt.

Schaub-Lorenz Amigo Automatik HL 12114175 model belseje

Schaub-Lorenz korabeli FM reklám